kamenyar4 – 6 грудня, на Стрийщині пройде IV-й міжнародний фестиваль хорової музики «На Хвилях Стрия». Організатори: управління культури Львівської ОДА, Стрийська районна рада,  Стрийська РДА, відділ культури Стрийського району, Асоціація диригентів Стрийщини «Камертон», Муніципальний чоловічий хор «Каменяр»

Стрийщина здавна славиться своїми хоровими традиціями. Майже у кожному селі при Народному домі діють хори. З метою популяризації безцінних скарбів, дарованих нашими предками, – народної пісні та духовного піснеспіву, в яких втілено всю драматичну історію нашого народу, – ентузіасти хорового співу в 2006 році започаткували на Стрийщині фестиваль «На Хвилях Стрия». Цьогоріч відкриття фестивалю та концерт Херувимських пісень відбудеться 4 грудня у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Виконавці: хорові колективи Стрийщини.

У суботу, 5 грудня, заплановано у районному Народному домі прес- конференцію, семінар та майстер-клас: «Євген Пасіка – хоровий диригент, громадський діяч, керівник хору «Бурлаки»; презентація книги Зеновія Сиротюка «Дитячий хоровий і вокальний спів в школах мистецтв Стрийщини»; виступи дитячих хорових колективів Стрийщини. Завершиться другий день фестивалю у Стрийському МБК концертом Муніципального хору «Каменяр» під назвою «З Україною в серці».
Не менш цікавим та насиченим буде третій день.

У неділю, 6 грудня, хорові колективи - учасники фестивалю братимуть участь у Літургіях та виконуватимуть духовні твори в церквах м. Стрия і району.  Зокрема, хор з м. Тлумач – церква св. Димитрія (с. Добряни); колектив м. Самбір – церква св. Ольги та Володимира (м. Стрий); гості з м.Дрогобича –  церква Всіх Святих Українського народу (м. Стрий); хористи з м. Дніпропетровськ – церква Різдва Івана Хрестителя (м. Стрий); колектив з м. Івано-Франківськ – Греко-Католицький храм м. Моршин; хор з Польщі – катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці (м. Стрий); хор м. Кременець – Римо-Католицький костел (м. Стрий).

Завершальним акордом фестивалю «На Хвилях Стрия» буде тригодинний концерт у МБК (вул. С. Крушельницької, 18), де виступатимуть хорові колективи, що приїдуть до нашого міста. Свято хорового співу, яке очікує Стрийщину, – це потреба збереження чистоти українського вокально-хорового співу та пошуки нових форм і стилів вокально-хорового виконання, які не втрачають своєї актуальності нині і є своєрідними ліками та бальзамом для людської душі.

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

 

 

 

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube