1Останній тиждень усі ми згадуємо події 18-20 лютого 2014 року… Тоді народний гнів досяг свого апогею і розпочався вирішальний бій вільного народу і злочинного режиму, вирішальний бій українців із системою Януковича. У ті найдраматичніші дні Революції Гідності народилася нова Українська Нація, з’явилися перші Герої Незалежної України. Ті, що поклали життя за нашу свободу і наше майбутнє! Відважні й

сміливі, рішучі та надійні… З вірою у перемогу вони стояли плечем до плеча й шли вперед… у свій останній бій. Наймолодшому з них було всього 17. Це Назар Войтович з Тернопільщини. Зранку 20-го на Інститутській його наздогнала снайперська куля. Він був єдиною дитиною у батьків…

Пам'ятаю кожну хвилину того страшного дня... Четвер 20-го лютого. Тоді всі ми розуміли: або ми, або вони. Ми вже знали, що боротьба буде не на життя... Київ у вогні – вибухи й постріли, палаючі барикади та сирени «швидких»… 27-річного стриянина Юрія Пекуша було поранено на Інститутській. Дізналися, що хлопця забрала швидка, але де він і в якому стані – було не відомо. Їздили по лікарнях, постійно тримали телефонний зв'язок зі штабом Майдану. Коли нам підтвердили, що в 17-ту лікарню був доставлений пацієнт з таким прізвищем, відразу поїхали туди. Лікарі провели операцію і він був в реанімації. Проте, коли медики дізналися, що ми шукаємо хлопця 27 років, засумнівалися… Вони думали, що чоловіку на операційному столі було вже за 40, а то й більше… Обпечений, весь чорний від сажі й вогню, за ті дні він начебто постарішав… Батьки розривали телефон. А ми не могли підтвердити – то їх син чи ні. Лікарі порівнювали по фотографіям, які нам пересилали на телефон зі Стрия. Страшні хвилини очікування… На щастя Юрко вижив!

За даними Євромайдану-SOS, внаслідок революційних подій на Майдані, загинула 121 людина.  Зазнали втрат і наші стрийські намети – 18-го лютого на Інститутській було вбито беззбройного стриянина Андрія Корчака, а 20-го снайперська куля забрала життя батька двох дітей Романа Точина з Ходорова. Пам’ятаємо та вклоняємось!

Сьогодні третя річниця масових розстрілів на Майдані. Прізвища винних так і не названі. Генпрокурор Юрій Луценко говорить, що слідство суттєво просунулася у розслідуванні. Нещодавно він заявив, що судові вироки оголошено 35-ом особам, 152 - обвинувачені і перебувають у судових процесах, ще 190-м - висунуто підозри, і досудове розслідування триває. Але із 35 вироків, про які каже Луценко, реальне позбавлення волі застосовано лише до однієї особи – до "тітушки", який брав участь у розгоні активістів у 2014 році. А решта 34 вироки - це вироки із умовними строками або з відстрочкою виконання покарання. Про безпосередніх учасників вбивств і переслідувань під час Майдану не йдеться… Ось таке суттєве просунення має на увазі Луценко… Адвокат родин Героїв Небесної Сотні вже прямо говорить про те, що у нинішніх реаліях в українських судах немає перспектив розслідування справ щодо розстрілів на Майдані. Очевидно, на це немає політичної волі перших осіб держави. 

Напередодні страшних роковин нинішня влада перекриває центр Києва аж на 5 днів. Говорять про підвищений рівень терористичної загрози. Ані в перші роковини, ані в другі такого не було. Насправді ж це називається страх. Влада боїться масової присутності людей на вулицях.

Сьогодні наше завдання – змусити владу пришвидшити процес розслідування, пошуку злочинців та винесення вироків.  Родини загиблих Героїв все ще чекають на відновлення справедливості. Чекають і мама з татом Назара Войтовича, і родини Андрія Корчака та Романа Точина.

Вічна пам’ять Героям Небесної Сотні!

Олег Канівець 

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube