1_1Традиційно наприкінці року ми звикли підбивати підсумки зробленого, аналізуємо, як пройшов рік, обговорюємо перспективи розвитку та плани на майбутнє. Наш співрозмовник сьогодні Василь Щекун - координатор проектів Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце», експерт з розвитку громад, голова правління Координаційної Ради «Дзвін», голова Стрийського міського об’єднання товариства «Просвіта».

- Співпрацюючи з Благодійним фондом Олега Канівця «Добре серце», я роблю те чим успішно займався останніх років 15 – підготовкою та втіленням проектів, які є перш за все соціально спрямованими, – розповідає Василь Щекун. – Громадсько активні люди намагаються щось корисного робити для себе і для громади, ми ж допомагаємо їм як організаційно, так і фінансово. Реалії нинішнього життя такі, що якість життя стрімко падає, на світові економічні негаразди накладається низький професійний рівень можновладців та окремих чиновників, і все більше й більше категорій людей потребують допомоги. Тому насамперед ми вирішили систематизувати благодійну діяльність фонду, спрямувавши її у проектне русло роботи за певними напрямами. До втілення проектів залучаємо партнерів: громадські організації, окремих активістів, сільські громади. Тішить, що люди починають розуміти просту істину: ніхто нічого для нас не зробить замість нас, але разом ми зможемо зробити багато! Як приклад: на початку реалізації проекту «Дитячий майданчик» у с. Нежухові ідею підтримало близько півтора десятка осіб, сьогодні ж у втіленні задуму готові брати участь понад півсотні мешканців села. 

- Чи все із запланованого вдається реалізовувати?

Нагадаю, що Фонд «Добре серце» створено з метою сприяння реалізації освітніх програм, розвитку культури, надання одноразової та систематичної допомоги різним категоріям населення, допомоги талановитій творчій молоді. 

Якщо конкретніше, то ось декілька прикладів. Протягом 2011 року, спільно зі Стрийським районним відділом освіти, втілили в життя ідею конкурсу «Пам'ять роду». Ми першими ініціювали цей дослідницько-пошуковий конкурс, відзначивши тих, хто зробив спробу створити генеалогічне древо свого роду та описав родинні традиції. Наступного року продовжимо цей конкурс вже у місті Стрию.

Наш Фонд долучився до втілення в життя цікавого проекту «Школа шляхетних українок» у Стрию, який зініціювали членкині «Союзу українок», а очолила знана майстриня, голова Стрийського клубу вишивальниць Ольга Савчин. 

У межах Програми «Наша історія» Фонд «Добре серце» взяв активну участь у відзначенні 69-ї річниці створення УПА. Ми виступили ініціаторами круглого столу на тему: «УПА у боротьбі за українську державу: реальність та міфи», який провели в м. Жидачеві. На прохання командира Стрийського гарнізону полковника Сергія Бутримовича, допомогли урочисто відзначити 20-ту річницю створення Збройних Сил України. Також закупили для військової частини необхідні канцтовари, книги про УПА для бібліотеки, обігрівачі та інше. Фінансово долучилися до встановлення пам’ятника Воїнам УПА в с. Колодниця. Подарували комплекти книг «Літопис УПА» багатьом школам на Стрийщині, Жидачівщині, Миколаївщині. За сприяння фонду делегація Львівщини взяла участь у ІІ Всеукраїнському козацькому фестивалі «Покрова на Хортиці», який проходив з 12 по 16 жовтня в Запоріжжі.

Тісно співпрацюємо з краєзнавчим музеєм «Верховина» у м. Стрию. За кошти фонду, а це понад 30 тисяч гривень, вже проведено ремонт будівлі та прилеглої території Меморіального комплексу «Борцям за волю України». Працівники музею планують відкрити для широкого загалу експозиції камер, кабінету слідчого. Місцеві митці виготовляють макети в’язнів, зібрано одяг, речі побуту сімдесятирічної давності, які яскраво відтворюватимуть дух тих років. До ремонтних робіт й відповідного технічного забезпечення долучився наш фонд. Одна з останніх ініціатив відділу культури – відкриття фотовиставки «Блаженний Іван Павло II та Україна», яку створив Інститут історії Церкви Українського католицького університету з нагоди святкування 10-ї річниці візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ до України. До цієї виставки теж долучився Благодійний фонд «Добре серце».

- З того, що Ви розповіли, видно, що часто «Добре серце» виходить за межі засад благодійної організації, виконуючи в деяких випадках функції органів влади. 

Намагаємося допомогти усім, хто до нас звертається. Ось наприклад, сільський голова с. Ланівка задумав встановити в центрі села інформаційну дошку для оголошень, чи в с. Нежухів треба газонокосарку, в с. Протеси Жидачівського району досі немає газу й сільського клубу, а в смт. Гніздичів роками не вивозилися пестициди, які отруювали довкілля. Тому простіші питання, які потребують незначних затрат, вирішуємо самі, а до таких, як вивіз отрутохімікатів довелося залучати особисті зв’язки Олега Канівця, оббивати пороги в Міністерстві екології. Та головне результат – Мінекології пішло назустріч місцевим потребам і виділило 9 млн. 46 тис. грн. на утилізацію пестицидів. Ми зрушили це питання з мертвої точки і тепер майже всі пестициди затарено та вивезено для утилізації в Польщу, оскільки на Львівщині відповідних підприємств та технологій немає.
Довелося також вирішувати ряд питань щодо водопостачання та водовідведення. Так, розглянувши клопотання колективу школи-ліцею смт. Журавно, Благодійний фонд «Добре серце» надав фінансову допомогу для реконструкції та ремонту системи водопостачання. Також встановлено бак запасу води місткістю 2 м куб. на випадок аварії водопровідної мережі постачальника води, яким є комунальне підприємство «Журавно-житлосервіс». Схожа ситуація була і в с. Довголука Стрийського району. Тут ми профінансували встановлення каналізаційно-очисної станції для повного біологічного очищення стічних вод в Довголуцькому дошкільному навчальному закладі. За словами сільського голови Віктора Тучапського проблему очищення стічних вод не вдавалося вирішити упродовж багатьох років, а запуск в дію станції дає можливість не тільки зберегти навколишнє середовище, а й почати ремонт другої половини дитячої установи, що в свою чергу забезпечить збільшення кількості місць для дітей в садочку не тільки з села Довголука, а й прилеглих сіл.

Один із взірцевих дитячих будинків сімейного типу Жидачівського району, що у с. Володимирці потерпав від відсутності води нормальної якості. Великий вміст заліза робив її непридатною для приготування їжі, інших побутових потреб чи навіть для прання, оскільки увесь одяг «зафарбовувався» у рудуватий колір. Необхідних коштів для встановлення індивідуальної свердловини ні у родини, ні в бюджеті району не було. Звернулися до нашого фонду. Ну як не допомогти людям, які взяли на виховання 8 дітей?! І ось вже завершено встановлення в с. Володимирці свердловини для сім’ї Андрія та Світлани Фастнах, де виховуються ці діточки. Тепер тут з кранів тече чиста вода. Загалом я вважаю, що влада повинна тісно співпрацювати з благодійниками і, як би це не дивно звучало, допомагати тим, хто хоче і може вносити посильну лепту на ниві меценатства.

- Скільки громадських приймалень Благодійного фонду «Добре серце» функціонує на сьогодні?

Ми обрали собі за форму роботи діалог, тобто безпосереднє спілкування з людьми. І тому для зручності громадян та ефективної роботи благодійної організації протягом цього року було відкрито громадські приймальні у містах Моршин, Стрий, Жидачів, Миколаїв. Розроблено графік особистого прийому голови Благодійного фонду «Добре серце» Олега Канівця, з яким можна ознайомитися на нашому сайті. В середньому за один день на прийом приходить 50-60 осіб. Левова частка – це особисті прохання, пов’язані з лікуванням різних захворювань, покращення побутових умов. Колективні клопотання стосуються покращення матеріально-технічної бази учбових закладів, медичних установ, підтримка талановитої молоді, спортивних заходів, зокрема футбольних турнірів різних рівнів, придбання форми, сітки для воріт, м’ячів, тобто різного спортивного інвентарю, а також різнопланова допомога територіальним та церковним громадам. На виконання Програми «Наше право» юристи Фонду надають безкоштовні консультації з питань пенсійного забезпечення, земельного, майнового, трудового права.

- Попри буденні побутові проблеми, фонд «Добре серце» зініціював та підтримав ряд мистецьких акцій.

Українська пісня – це історія народу, його душа. Тому мусимо підтримувати та пропагувати наше національне мистецтво. Цього року на День міста Стрия ми запросили Народного артиста України Павла Дворського. Влаштували концерт легендарної групи «Ватра», яку запросили до Стрия у День Прапора, провели концерт присвячений світлій пам’яті Народного артиста України Миколи Мозгового «Пісні твоєї України». До речі, після цього заходу співпраця з автором і виконавцем Михайлом Золотухою продовжилася і в результаті гурт «Говерла» записав новий диск «Лелеча доля», який вийшов у світ в листопаді цього року за фінансової підтримки «Доброго серця».

Допомагаємо Стрийському самодіяльному театру «Перелаз» (керівник Іван Нагірний), який нещодавно відзначив своє 10-ліття, підверджуючи впродовж цих років звання Народного.

Побували у Лисятицькій щколі мистецтв та Стрийській хороій школі «Щедрик», подарувавши закладам підсилюючу апаратуру, щоб юні таланти мали змогу творчо розвиватися, використовуючи якісну апаратуру. В рамках святкування Дня міста Миколаєва, 21 серпня у Палаці культури райцентру, відбувся конкурс «Міс Миколаївчанка-2011». Благодійний фонд активно долучився до відзначення 20-ї річниці Незалежності України: в м. Жидачеві. Там, на наше запрошення, виступила співачка Андріана. У с. Голобутів родзинкою свякової програми став виступ Національного Заслуженого Академічного Українського Народного хору ім. Григорія Верьовки (художній керівник – Герой України, народний артист України, Анатолій Авдієвський) та танцювальна забава у супроводі ВІА «Україна» (керівник - Народний артист України Зеновій Корінець). Взяли під свій патронат гала-концерт переможців регіонального туру Всеукраїнського фестивалю «Сурми звитяги» у м. Жидачів та заключний гала-концерт фестивалю у Львівському оперному театрі. Допомогли з музичним інструментом та костюмами для ансамблю хлопців «Солов’ї» з смт. Гніздичів. До Всеукраїнського дня бібліотек закупили книги на різну тематику, як класиків так і сучасників, для поповнення бібліотечних фондів у місті Стрию та профінансували поточний ремонт у кількох книгозбірнях на Жидачівщині. Також подарували комп’ютер Стрийській районній дитячій бібліотеці.

Крім того на Жидачівщині ми підтримали ІІІ відкритий районний фестиваль дитячої творчості «Водограй», який проводився у межах відзначення 22-ї річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини й Всесвітнього дня дитини. До речі, гран-прі фестивалю виборола дівчинка зі Стрийщини.

18-го грудня провели нагородження переможців літературного конкурсу «Словосвіт», який ми організували спільно зі спілкою громадських організацій «Новий Стрий». А протягом 17-20 грудня від «Доброго серця» солодощі отримала сільська дітвора Миколаївщини, Жидачівщини та Стрийщни, а також діти у всіх трьох райцентрах.

- Увагою «Доброго серця» не обділені й інші сфери життя: медицина, освіта, спорт…

Щодо медичної сфери, то ми втілили в життя проект «Соціальна аптека». Спільно з комунальною аптекою ми розробили механізм прихильності до покупців. Наш фонд компенсує 12 % знижки майже на всі медикаменти для пенсіонерів, малозабезпечених, інвалідів, тобто для найменш захищених та найбільш вразливих верств населення. Щодня безкоштовно в аптеці можна виміряти тиск, щоп’ятниці можна отримати консультацію лікаря-ендокринолога. 3 листопада цього року Благодійний фонд «Добре серце», разом зі Стрийською міською соціальною аптекою, в рамках Програми співпраці, проводить акцію з вимірювання рівня глюкози в крові наших мешканців, з метою ранньої діагностики захворювання на цукровий діабет.

Також нещодавно ми подарували лікувальним закладам м. Стрия медичне обладнання: імунно-ферментний аналізатор для діагностики гепатитів В, С та Д – Стрийській міській центральній лікарні; сухожаровий стерилізатор – стоматологічній поліклініці; бінокулярний мікроскоп – поліклінічному відділенню Стрийської міської дитячої лікарні. Влітку до професійного свята медиків подарували дитячій поліклініці електрокардіограф та оргтехніку.

1-го вересня близько двадцяти шкіл міста Стрия, Нового Роздолу, Жидачева, Миколаєва, сіл Стрийщини, Жидачівщини та Миколаївщини відвідали волонтери «Доброго серця», вручаючи першачкам портфелі, а також корисні для школярів інші подарунки: ноутбуки, парти, оргтехніку.

Вітаючи освітян з Днем вчителя, відвідали НВК с. Братківці Стрийського району, подарувавши холодильник «Атлант». Лисятицькій СШ та Стрийській ЗОШ №6 спрезентували шкільні дошки. На Жидачівщині, у селі Дуліби, школі подарували ноутбук, у с. Мельниці – комп’ютер та оргтехніку, у СШ №2 м. Жидачів – ноутбук і принтер учнівському парламенту та два ноутбуки для вчителів. На Миколаївщині загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Гірське подарували телевізор та телефон-факс.

29-31 липня за сприяння Фонду відбувся ІІ-й Всеукраїнський шаховий турнір «Кубок Горби – 2011», присвячений пам’яті видатного стриянина, шахіста Осипа Горби.

Проведено турнір ветеранів футболу Стрийщини, чемпіонат Стрийщини з футболу, Кубок «Осінь-2011», в м. Жидачів – регіональний шаховий турнір пам’яті Антона Кобрія. Підтримуємо як окремих спортсменів, так і цілі команди. Допомагаємо облаштувати футбольні поля, спортзали, роздягальні. У м. Миколаєві профінансували Олімпійський день в одній зі шкіл. Допомагали різним командам майстрів шкіряного м’яча Жидачівщини. Ось зараз працюємо над питанням облаштування роздягальні для футболістів с. Володимирці Жидачівського району. Тісно співпрацюємо з Федерацією футболу Стрийщини.

Наше кредо: «Разом ми сила». Переконаний, що разом з активістами громад ми здолаємо всі негаразди. Принагідно хочу привітати усіх від імені Голови Благодійного фонду «Добре серце», громадського діяча Олега Канівця і від себе особисто з Різдвом Христовим та Новим роком. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий 2012 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні здобутки. Бажаю, щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії до життя, до праці на благо своїх родин, своїх громад і всієї України!

Розмову вела Наталія Карпенкова

Конкурс "Словосвіт-3"
10 травня стартує юнацький конкурс писемної та журналістської творчості «Словосвіт – 3». Напередодні його ідейний натхненник голова Спілки стриян «Відлуння»...
Конкурс дитячих малюнків
Благодійний Фонд Олега Канівця «Добре Серце» запрошує дітей та їхніх батьків взяти участь у конкурсі дитячих малюнків до Різдвяних свят! На...
Освітні мікропроекти  2014 року
У 2014 році Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце» виступив гарантом підтримавши 11 освітніх мікропроектів, які подали на обласний конкурс...
Програма «Питна вода України - 2006-2020» в дії
У школі І-ІІ ст. села Ходовичі Стрийського району буде облаштовано локальну установку для озонування та фільтрації води. Про це повідомив...

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube