1У селі Нагуєвичі, де народився великий українець Іван Франко, 27-29 липня проходило грандіозне дійство – музично-мистецький фестиваль «Франко Фест», присвячений Каменяреві.

Упродовж трьох днів сучасні українські музиканти, письменники, поети, театрали і художники відкривали для гостей заходу щоразу іншого, модерного Івана Франка. Серед меценатів конкурсу був голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець. Також благодійна організація профінансувала поїздку на фестиваль художніх колективів Стрийщині, які виступили на фольклорній сцені.

1Як розповів організатор фестивалю Віктор Возняк, засновник «Твоє радіо» і телебачення «Алсет», ідея проведення заходу народилася у молодіжній організації «Інше місто». «У квітні під час фестивалю «Великі гаївки» в м. Дрогобич виникла ідея вшанувати пам’ять Франка, витягнути його з рутини офіційних, святкувань, урочистостей, показати, що він був креативною, сміливою людиною у свій час, яка вміла боротися, працювати. Унікальність фестивалю полягає в тому, що ми показали Франка зовсім в іншій інтерпретації, а також популяризували не тільки мову та літературу, все те, що робив Іван Франко, а й об’єднали навколо Каменяра молодих людей», – зазначив Віктор Возняк.

Організатори за пріоритет взяли багатогранність Франка тому вирішили – час відійти від класичних святкувань і створити відкритий музично-мистецький простір, на якому люди зможуть пізнати іншого Каменяра. Фестивальних рух, який упродовж останніх років активно бурлить, зокрема, і на Західній Україні, робить українську культуру модною, українську музикою привабливою, сучасною і відкритою для людей. Таким був й Іван Франко 100 років тому. Його вважали абсолютно модерним, сучасним письменником та поетом. Франко був ідолом для молодих людей, пропагував українське, творив українське і любив українців.

Під час «Франко Фесту» у Нагуєвичах діяли три сцени: музична, літературно-мистецька та фольклорна, кожна з яких мала свій колорит. На великій сцені – музичній – виступили сучасні популярні гурти: «Скрябін», «Тартак», «Гайдамаки», «Піккардійська терція», «Мері», «Фліт» і багато інших. Музиканти перед виступами, поміж пісень читали вірші Івана Франка.

Літературно-мистецька сцена «Франко Фесту» була представлена театральними виставами, акустичними концертами, виступами бардів і літературними акціями, серед яких: лекції відомих українських письменників та поетів, читання поезії, тощо.

1На фольклорній сцені виступали народні колективи зі Стрийщини та Дрогобиччини. Загалом на усій території фестивалю діяли різноманітні майстер-класи, арт-перфоменси, художні інсталяції, читання та різні цікаві зустрічі. Окрім того, в ніч з суботи на неділю в Нагуєвичах відбулася акція «Ніч в музеї Франка», де відтворили атмосферу початку ХХ ст. На фестивалі було розвіяно чимало міфів про Франка та 1відкрито велику кількість суб’єктивних поглядів на письменника. Також у Нагуєвичах облаштували наметове містечко, де проживали всі бажаючі, а таких було багато. За підрахунками організаторів більше п’ятдесяти тисяч людей за три дні побувало на батьківщині Івана Франка.

1Програма виступу колективів художньої самодіяльності Стрийського району на фестивалі «Франко фест» у с. Нагуєвичі Дрогобицького району була цікавою та різноплановою. Стрийщина вітала славетну землю геніального сина України, титана думки і праці, поета, прозаїка, драматурга, перекладача, публіциста, фольклориста, етнографа, мовознавця Івана Яковича Франка 1виступами  жіночого хору «Галичина» Народного дому с. Грабовець (керівник Катерина Грицак); Муніципального   чоловічого хору   «Каменяр»   відділу культури   і   туризму   Стрийської РДА ( керівник Степан Целюх); зразкового театру української пісні «Джерельце» (керівник Ірина Король); скрипаля Ростислава Фединця;   фольклорного   колективу   «Намисто» Стрийського районного Народного дому (керівник Тетяна Возняк); солістів з Народного дому с. Стрілків Ірини Притули, Ірини Купець, Лесі Щупак; аматорів сцени Народного дому с. Нежухів Тетяни Марущак, Марії Матвіїв, Мар’яни Жимонської, Олега Тимчишина; дуету в складі Алли Яворської та Іванни Осташ з села Любинці; «Мелодію» Миколи Скорика та «Agenita» Анатолія Хаймера на трубі та флюгельгорні виконав лауреат другої Премії 1Всеукраїнського конкурсу ім. Анатолія Онуфрієнка - Павло Глинський; неперевершеним був виступ народного гумориста, журналіста та сільського війта с. Подорожнє Ігоря Борщика; зачарували своїм голосом й вихованці Стрийського районного будинку учнівської творчості Анна-Марія Василенко, Святослав Стриганин, дует «Блискунчики»; Лідія Матвіїв НД с. Піщани; Христина Кастран та Юліана Цимбаліста з с. Семегинів; Микола Колотило та Михайло Ладика з Народного дому с. Завадів; Вікторія Сивоус та Христина Курилишин з Лисятицької школи мистецтв; народний колектив «Стожари» смт. Дашава; Дарина Іванковська 1виконала народну пісню «Ой верше, мій верше» та «Молитву»;       Ірина Теркала - «Сіла птаха» і «Три поради»; Руслан Клапко - «На добро»;  Народний ансамбль «Родина» у складі Василя, Марії, Тараса і Миколи Чорних виконали п’ять пісень; Христина Пахарук виступила з піснею «Ой зозуле, зозуленька».

Схоже, що мету – усунення стереотипних поглядів та створення якісно нового іміджу Франка, як одного із найкращих і найпрогресивніших українців, популяризація та поширення такого іміджу, актуалізацію ідей Івана Франка та поширення їх серед молоді України – виконано на всі сто. Тож чекатимемо через рік нової зустрічі у Нагуєвичах на «Франко фесті».

1 1 1 1 1

Більше фото...

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце» 

Конкурс "Словосвіт-3"
10 травня стартує юнацький конкурс писемної та журналістської творчості «Словосвіт – 3». Напередодні його ідейний натхненник голова Спілки стриян «Відлуння»...
Конкурс дитячих малюнків
Благодійний Фонд Олега Канівця «Добре Серце» запрошує дітей та їхніх батьків взяти участь у конкурсі дитячих малюнків до Різдвяних свят! На...
Освітні мікропроекти  2014 року
У 2014 році Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце» виступив гарантом підтримавши 11 освітніх мікропроектів, які подали на обласний конкурс...
Програма «Питна вода України - 2006-2020» в дії
У школі І-ІІ ст. села Ходовичі Стрийського району буде облаштовано локальну установку для озонування та фільтрації води. Про це повідомив...

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube