1

На запитання що таке школа, більшість дасть відповідь – це місце, де людина отримує знання, інші розтлумачать термін з грецької як «дозвілля, проведення вільного часу». А випускники й учні Стрийської школи № 2 погодяться з двома трактуваннями. Великою, єдиною родиною зібралися 6 жовтня усі, хто навчався у цьому храмі науки, вчителі різних поколінь попри поважний вік, сьогоднішні школярі, педколектив. А причина була більш ніж поважна – 100-річчя рідної альма-матер.

1Оргкомітет подбав про теплу, дружню атмосферу. При вході усіх гостей зустрічали дівчатка та хлопчики в українських одностроях і чіпали на згадку про урочистості символічну емблему. На встановленому проекторі з чорно-білих світлин дивилися на відвідувачів знайомі з дитинства обличчя перших вчителів, однокласників, симпатій з інших класів. Можна було поблукати коридорами, навчальними кабінетами, кинутися в обійми однокласникам та вчителям. А як приємно, коли тебе пам’ятають за прізвищем і навіть за якою партою ти сидів. 

1У неформальній обстановці в спортивній залі спілкувалися випускники різних поколінь: з 1941 до 2012 року. Спогади, сміх, сум за тими кого вже немає серед нас, спілкування з вчителями перепліталися і створювали атмосферу єдиної великої родини. Так і вирушили довжелезною колоною, урочистим маршем з оркестром вулицями Стрия за маршрутом «рідна школа – міський будинок культури», де відбувся урочистий вечір, присвячений ювілею школи.

1Як і годиться усіх присутніх привітав директор школи Володимир Красіцький та поблагословив дійство духівник учбового закладу отець-декан Іван Барабаш. Його слова про значення школи в житті кожного з нас зачепили до глибини душі. Бо тільки з плином часу переосмислюючи свої вчинки, свій кругозір розумієш, що саме в школі ти отримував ті ази, які формували характер, світогляд, вибір професії. Рівняючись на вчителів, які зуміли щедро посіяти знання, знайти до кожного з нас ключик ми обирали свій життєвий шлях. З роками забувається несправедливість, якісь дитячі образи і залишається глибока повага та шана до такої непростої, щоденної роботи з виховання людини з великої літери. 

Слова вдячності за науку, спогади найяскравіших моментів з шкільного життя звучали у цей вечір від вдячних учнів, випускників різних років: громадського діяча, мецената, кандидата в народні депутати України Олега Канівця, Заслуженої артистки України, солістки Львівської обласної філармонії Наталії Дитюк, колишнього директора УМГ «Львівтрансгаз» Миколи Деркача, начальника міського відділу культури Богдана Бойка, почесного пенсіонера, активного освітянина випускника 1941 року Андрія Комарницького. Серед концертних номерів запам’яталися виступи струнного квартету, яким керує випускник СШ № 2 Ігор Кушнір, бездоганне виконання запальних українських танців ансамблю «Стрияночка» під керівництвом теж випускника цієї школи, заслуженого діяча естрадного мистецтва України Олексія Боровницького, арії у виконанні Наталії Дитюк, виконання власної пісні «Зберуться друзі до Стрия» випускника 1975 року, як він сам себе назвав «найбільшого батяра школи» Зеновія Медюха. Низку пісень виконала випускниця 2012 року, а нині студентка Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича Ольга Вельгош.

Своїми спогадами про перші роки викладацької роботи поділилася вчитель математики Маргарита Любімова. Маргарита Олександрівна виховала не одне покоління учнів та для неї головне, щоб вони виходили зі стін школи хорошими людьми. Шквалом оплесків, стоячи вітала зала колишнього директора Романа Андрійовича Сенишини, який обійняв цю посаду в квітні 1974 року й пропрацював до 2000 року. Роман Андрійович розчулений такою увагою сказав: «Ми старіємо та школа молодіє… Пригадую, доводилося працювати перш за все завгоспом, а не директором. Мені повезло з педагогічним колективом, учнями. Загалом на викладацькій роботі я з 1964 року. І коли 1 квітня мені сповістили про призначення директором – думав жарт. Та прийшов, побачив і почав працювати. Наша школа завжди була однією з найкращих з усіх показників у місті. Національне відродження теж почалося у нас найактивніше. Пишаюся і тішуся досі успіхами колег-педагогів, своїх учнів».    

1Був і символічний перший дзвоник і вальс-сюрприз для Романа Сенишина і Маргарити Любімової, й історія школи у світлинах та розповідях ведучих. Стоячи вшанували пам'ять тих вчителів, які не дожили до 100-ряччя школи. Були й подарунки ювілярці. Зокрема  спрезентував о.Барабаш підбірку духовної літератури, грамоту від відділу освіти з вітальною листівкою, а також картину вручили начальник відділу освіти Микола Мазур та голова профспілкового комітету освітян Володимир Романишин. 

1Вітаючи від випускників СШ №2 1980 року Олег Канівець зазначив: «Сьогодні є хвилююча подія для усіх, хто навчався у славній школі №2. Нашу рідну школу сміливо можна назвати гордістю освітянської галузі Стрия. Пригадуючи шкільні роки, однокласників, вчителів, які навчали нас не тільки своїх предметів, а й різних життєвих премудростей хочу насамперед подякувати й низько вклонитися їм, що заклали у мені ті цінності й знання, які допомагали долати різні щаблі, як на професійному так і громадському й політичному поприщі. Кожен з нас, хто навчався у школі №2 з гордістю про це говорить. Бажаю нинішнім учням примножувати славу рідної альма-матер та не забувати й шанувати своїх вчителів. Принагідно вітаю усіх пелагів з Днем вчителя й хочу побажати справжнього українського міністра освіти та гідного визнання від держави. Не дарма кажуть: «школа вчителем стоїть».

1 1 1

Більше фото... 

Наталка БУДИНКЕВИЧ   (теж випускниця СШ №2)        

Конкурс "Словосвіт-3"
10 травня стартує юнацький конкурс писемної та журналістської творчості «Словосвіт – 3». Напередодні його ідейний натхненник голова Спілки стриян «Відлуння»...
Конкурс дитячих малюнків
Благодійний Фонд Олега Канівця «Добре Серце» запрошує дітей та їхніх батьків взяти участь у конкурсі дитячих малюнків до Різдвяних свят! На...
Освітні мікропроекти  2014 року
У 2014 році Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце» виступив гарантом підтримавши 11 освітніх мікропроектів, які подали на обласний конкурс...
Програма «Питна вода України - 2006-2020» в дії
У школі І-ІІ ст. села Ходовичі Стрийського району буде облаштовано локальну установку для озонування та фільтрації води. Про це повідомив...

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube