1Під час перебування в окрузі народний депутат України Олег Канівець мав зустріч з головою Стрийського районного товариства бджолярів-любителів Ігорем Бриком, який звернувся до парламентаря з клопотанням допомогти з ремонтом приміщення єдиного регіонального «музею-виставки бджільництва Карпатського краю», що у м. Стрию.

1Парламентар оглянув експозицію музею та обговорив з Ігорем Бриком об’єм необхідних ремонтних робіт, які може взяти на себе Благодійний фонд «Добре серце». На сьогодні ремонтні роботи вже розпочалися. Насамперед йде заміна підлоги, вікон та дверей. Ремонт планують завершити до вересня місяця. Саме тоді має відбутися в м. Києві Всесвітній конгрес пасічників на який очікують близько 18 тис. бджолярів з різних країн. Стрийський музей включено у зелену карту відвідувань учасниками конгресу. 

Створили музей ентузіасти, які багато років займаються бджільництвом й аматорами їх у цій справі не назвеш. Ідейний натхненник і за сумісництвом голова Стрийського районного товариства бджолярів-любителів Ігор Брик написав кілька унікальних книжок з дослідження бджолярства, які отримали визнання на Всеукраїнському рівні і не тільки. Тож під його орудую в 2005 році вперше двері унікального і єдиного на Львівщині музею бджільництва відчинилися для відвідувачів. «Експонати ми збирали дуже давно, та вони знаходилися в приватних колекціях бджолярів-стриян, - розповідає Ігор Брик. – Попереднє приміщення товариства для музею не підходило, тож насамперед ми шукали зручну будівлю. Відтак, власними силами оформили експозицію. Відкриття приурочили Форуму-фестивалю пасічників України, який проходив саме в Стрию у серпні 2005 року. Тоді його й освятили. Музей існує на громадських засадах, екскурсії проводяться безоплатно щонеділі».

1Музей дуже легко знайти у Стрию, він знаходиться в центрі міста на вул. Валовій, 10. Його подвір’я стилізовано вуликами, а з фасаду на нас дивиться маленька бджілка і промовистий вислів «Бджоли – здоров’я нації». Один зі стовпів паркана має табличку: «Пам’ятний знак про перший рамковий вулик батька українських пасічників П.І. Прокоповича 1775-1850».

1В експозиції представлено всю історію бджільництва, починаючи від стародавніх вуликів-дуплянок і дерев’яних медогонок, точної копії дзвоноподібного вулика М.Вітвицького, медогонка початку ХХ ст. з цікавим кривошипно-шатунним валом приводу, гербарію медоносних рослин Прикарпаття, старих видань та закінчуючи сучасними винаходами у різних куточках України та світу. Є тут і галерея портретів під назвою «Великі люди в галузі бджільництва». Звісно, почесне місце відведено Петру Прокоповичу. 
Почесний пасічник України, стриянин Роман Тур розповідає, що за час існування музею його відвідали тисячі гостей: вчені-бджолярі, бджолярі-виробничники, бджолярі-аматори, журналісти, краєзнавці, керівники обласних, районних, міських бджільничих товариств з ycієї України. Всім кортить подивитися на унікальні і рідкісні експонати. Зберігається тут хоругва пасічників міста Стрия i району. Роман Тур наголошує, що музей засновано зусиллями Стрийського товариства бджолярів-любителів.

1Ігор Брик розповів, що сам почав цікавитися бджолами понад 30 років тому, не маючи професійної освіти в цій царині. Та коли дізнавався все більше і більше, то зрозумів, що екологічно чистий район Прикарпаття самим Богом створено для бджоли. Поспілкувавшись з однодумцями, вирішили у 1985 році першими на Львівщині створити товариство незалежне від офіційно нав’язуваного Всеукраїнського товариства пасічників. Самі написали і затвердили статут, зібрали необхідні документи, знайшли й орендували приміщення.

Мета товариства – обмін передовим досвідом в галузі бджільництва, патентування винаходів, захист авторських та підприємницьких прав у видавничій і науковій діяльності, популяризація знань у бджільництві та збиральницькій діяльності, збереження і примноження предметів музейного значення.

У 2006 році за рішенням Вченої ради Національного наукового центру України «Інститут бджільництва ім. П. Прокоповича» музею присвоєно статус «Філіал музею Національного наукового центру України «Інститут бджільництва ім. П. Прокоповича», що водночас покладає велику відповідальність на стриян та говорить про визнання й високий професійний рівень наших бджолярів.

1 1 1 1 1

Більше фото....

Наталка БУДИНКЕВИЧ

Конкурс "Словосвіт-3"
10 травня стартує юнацький конкурс писемної та журналістської творчості «Словосвіт – 3». Напередодні його ідейний натхненник голова Спілки стриян «Відлуння»...
Конкурс дитячих малюнків
Благодійний Фонд Олега Канівця «Добре Серце» запрошує дітей та їхніх батьків взяти участь у конкурсі дитячих малюнків до Різдвяних свят! На...
Освітні мікропроекти  2014 року
У 2014 році Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце» виступив гарантом підтримавши 11 освітніх мікропроектів, які подали на обласний конкурс...
Програма «Питна вода України - 2006-2020» в дії
У школі І-ІІ ст. села Ходовичі Стрийського району буде облаштовано локальну установку для озонування та фільтрації води. Про це повідомив...

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube