1_3За сприяння Благодійного Фонду Олега Канівця «Добре серце» представники Львівщини взяли участь у ІІ Всеукраїнському козацькому фестивалі «Покрова на Хортиці», який проходив з 12 по 16 жовтня в Запоріжжі.

На ці дні випадає одразу три величних свята – День українського козацтва, День визволення Запоріжжя та День Покрови Пресвятої Богородиці. Тому безпосередньо на острові, на території Січі, уперше пройшло богослужіння у місцевій козацькій церкві. Одним із найцікавіших заходів став ХV-й Міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» імені Анатолія Єрмака, великого патріота, колишнього народного депутата України, учасника групи «Антимафія».

Як зауважив Президент Всеукраїнської федерації національних єдиноборств «Спас» Олександр Притула: «Такі фестивалі – це кроки до відродження української духовності, національної гідності. Вони сприяють підвищенню рівня поінформованості суспільства, насамперед молоді, про українські традиції та звичаї, привертають увагу громадськості до відродження історико-культурної спадщини українського народу – національних бойових мистецтв, відродження звичаю степової воїнської культури. Доведено, що спас і гопак – не вигадки, а цілісні системи вишколу українця-воїна, справжнього козака».

Зазначимо, що саме на персональне запрошення Олександра Притули делегація наших краян зі Стрия, Жидачева та Львова прибула до козацького краю. До складу делегації входили громадські діячі, спортивні тренери та представники Львівської крайової організації Української партії. Організатором поїздки виступив Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце».

Козаки змагалися лава на лаву

1_1Розпочався фестиваль бойових козацьких мистецтв «Спас» 12-го жовтня в запорізькому палаці спорту «Юність». У першості України з рукопашу «Спас» та в Кубку Європи з українського рукопашу ім. А. Єрмака взяли участь кращі представники традиційних бойових мистецтв з трьох країн: України, Росії та Білорусії. У різних вагових категоріях свою бойову майстерність випробували більше 100 спортсменів: 80 учасників було заявлено на відкритій першості, та близько 20 учасників поборолися у відбірних поєдинках на Кубок ім. А. Єрмака.

Система Спасу включає в себе декілька напрямків, які гармонійно поєднуються між собою. До спортивного напрямку – український рукопаш «Спас» належить вид спортивного одноборства, оснований на козацькій традиції ведення бою і включає в себе кращі досягнення світу єдиноборств. А загалом бойова система «Спас» містить у собі кілька напрямків: військово-прикладний, фольклорно-мистецький, науковий та оздоровчо-лікувальний.

Цю систему козацьких знань охоче переймають люди різного віку, адже йдеться не лише про силові єдиноборства. Мова йде про знання воїнських звичаїв, традицій, обрядів, які формують світогляд козака-воїна. Також простежується дуже серйозний підхід до методів вивчення проявів «Спасу» і його впливу як на розвиток особистості, так і можливості позитивного впливу спасу на розвиток суспільства.

Кульмінацією Фестивалю стало яскраве дійство на острові Хортиця, де безпосередньо біля пам’ятника Тарасу Бульбі відбулися фінальні козацькі змагання «лава на лаву», це коли дві команди дужих чоловіків, кількісно до двадцяти п’яти чоловік сходяться супроти у двобої, намагаючись виштовхнути супротивника за спеціально відведену межу. Цікаво, що межовими ознаками для цього слугує саме козацька зброя – увіткнуті у землю шаблюки, списи тощо. У цьому двобої зійшлися команди Запоріжжя та Дніпропетровської області, і перемогу здобули гості, чия загальна вага лави становила понад три тони сто кілограмів.

1_2Впродовж Фестивалю відбувалися також показові виступи шкіл національних бойових мистецтв – України, Росії, Білорусі. Святкові дійства супроводжувалися концертними заходами із різних майданчиків не лише на Хортиці, але і в самому Запоріжжі. Окремо слід відзначити майстер-класи із народних ремесел, театралізовані козацькі дійства за історичними мотивами. За побажанням кожен відвідувач зміг повправлятися у стрільбі з лука, метанні ножів чи бойових сокир.

По завершенні Фестивалю тисячі гостей готувалися до від’їзду: у когось було піднесення від атмосфери козацького мужнього духу, у когось легкий смуток. Але ніхто не залишився байдужим. Бо вільне козацьке мистецтво завжди об’єднуватиме сильних людей, нас, українців, та наших гостей із закордону. Вільні козацькі звичаї – це наш дух, наша спільна історія, – коли лави Запорізьких козаків вважалися наймобільнішою боєздатною армією Європи. І це була реальна сила із котрою рахувалися інші держави, котру боялися і поважали. Ці традиції і звитяги назавжди залишатимуться в нас самих, доки ми знатимемо і пам’ятатимемо власну історію, власну культуру, наші звичаї України.

 Олег Короташ, учасник Фестивалю

.

Конкурс "Словосвіт-3"
10 травня стартує юнацький конкурс писемної та журналістської творчості «Словосвіт – 3». Напередодні його ідейний натхненник голова Спілки стриян «Відлуння»...
Конкурс дитячих малюнків
Благодійний Фонд Олега Канівця «Добре Серце» запрошує дітей та їхніх батьків взяти участь у конкурсі дитячих малюнків до Різдвяних свят! На...
Освітні мікропроекти  2014 року
У 2014 році Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце» виступив гарантом підтримавши 11 освітніх мікропроектів, які подали на обласний конкурс...
Програма «Питна вода України - 2006-2020» в дії
У школі І-ІІ ст. села Ходовичі Стрийського району буде облаштовано локальну установку для озонування та фільтрації води. Про це повідомив...

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube