2015 09 20 У Стрию вшанували пам'ять Зеновія КрасівськогоЗ ініціативи голови Стрийської районної організації КУН Миколи Магаса, при активній підтримці Братства ОУН-УПА й фінансовому сприянні Благодійного фонду Олега Канівця «Добре  серце», 20 вересня  відбулися заходи зі вшанування пам’яті Зеновія Красівського.

Зеновій Красівський – відомий український поет, літератор, член Українського національного фронту (УНФ) та Української Гельсінської групи (УГГ), останній Крайовий провідник ОУНР у підрадянській Україні. Цьогоріч вшановуємо 24-ї роковини з дня смерті цієї легендарної особистості.

2015 09 20 У Стрию вшанували пам'ять Зеновія КрасівськогоБуло покладено вінок квітів до пам’ятника Зеновію Красівському, який відкрили 14 жовтня 2010 року біля середньої школи № 10, на вулиці яка носить його ім’я. Сильний дощ завадив провести повноцінний запланований захід та все ж учні після панахиди, під дашком навчального закладу виступили із підготовленою програмою складеною з патріотичних віршів та пісень.

2015 09 20 У Стрию вшанували пам'ять Зеновія Красівського«Вважаю,  що викарбувані на цьому пам’ятнику слова героя: «Я завжди і по сьогодні був гордий з того, що я український націоналіст» мають стати внутрішнім дороговказом кожного з нас. Переживаємо важкі часи  та завжди серед нас є такі люди, як Зеновій Красівський, патріотичний дух яких не можуть зламати ні фізичні ні психологічні тортури. Звіряймо свої вчинки з їхніми вчинками, любімо Україну так, як любили її вони.  І тоді ми будемо непереможними. Тішить, що сьогодні серед нас є школярі, а це означає, що у нас є майбутнє. Слава Україні! Героям Слава!» - переконаний Олег Канівець.   

Як повідомив Микола Магас, у четвер, 24 вересня у актовій залі ЗОШ №10 відбудеться виховна година присвячена Зеновію Красівському. Вже за доброю традицією від КУНу та Благодійного фонду «Добре серце» він вручатиме грамоти та солодощі  активістам шкільного життя. 

Довідка: Зено́вій Красі́вський народився 12 листопада 1929 року в с. Витвиця Івано-Франківської області. В 1948 році всю його родину було вивезено в Казахстан. За націоналістичну боротьбу неодноразово був арештований та відбував ув’язнення в Архангельській області. НКВС засудив його до довічного заслання. Після втечі повернувся в Україну. Навчався у Львівському університеті. У 1964 році був активним учасником створення Українського національного фронту. Новий ареш та ув’язненя у 1967-1971 роках. Покарання відбував у Владимирській тюрмі. Саме тут він написав збірку віршів «Невольницькі плачі», вперше опубліковану в Лондоні в 1984, і поему «Тріумф сатани». Нова кримінальна справа і психлікарня (1972–1978). У жовтні 1979 Зеновій Красівський став членом Української Гельсінкської групи (УГГ). 12 березня 1980 Зеновія Михайловича знову заарештували і він був відправлений «досиджувати» термін покарання за вироком 1968 – 8 місяців і 7 днів таборів та 5 років заслання. Покарання відбував у колонії суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино, Чусовського р-ну, Пермської області. У листопаді 1980 етапований на заслання в селище Луговоє Тюменської області. Усього З. Красівський провів у неволі 21 рік. У 1985 році він повертається в Україну. У квітні 1990 Зеновій Красівський виступає ініціатором створення політичного об'єднання «Державна Самостійність України» (ДСУ), яке спирається на ідеологію націоналізму «з-під стягу Степана Бандери». Помер відомий письменник та політичний діяч 20 вересня 1991 в Моршині, де йогопоховано.

2015 09 20 У Стрию вшанували пам'ять Зеновія Красівського2015 09 20 У Стрию вшанували пам'ять Зеновія Красівського2015 09 20 У Стрию вшанували пам'ять Зеновія Красівського2015 09 20 У Стрию вшанували пам'ять Зеновія Красівського

                                               Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

 

 

 

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube