2015 10 17 Презентація концертного роялю17 жовтня у Стрийському МБК відбулася презентація великого концертного роялю. Організатори: дитяча музична школа ім. О. Нижанківського, міський відділ культури при сприянні Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце».

Реставрований інструмент, який Стрийській музичній школі передали зі Львівської обласної філармонії окропив свяченою водою о. Петро, який наголосив, що музика – це крила надії, це божий дар, який дається людині, щоб змінювати світ на краще. Священик побажав, щоб рояль, який отримав друге життя довго послужив юним талантам Стрия та тішив їхнім  віртуозним виконанням під час концертів усіх поціновувачів музики.

Відтак, право першого виступу надали лауреату всеукраїнських та міжнародних конкурсів, учневі Стрийської ДМШ ім. О. Нижанківського (клас викладача С. Пазиняк) Ігореві Когуту та фортепіанному дуету у складі Анни Ковальчук і Софії Латик (лауреати всеукраїнських конкурсів, учениці  Стрийської ДМШ ім. О. Нижанківського, клас викладачів О. Загорянської та Н. Нев’ядомської). 

Директор музичної школи Богдан Кость та начальник відділу культури Богдан Бойко розповіли про вагомість події, адже мати власний рояль – це давня мрія та потреба для підвищення рівня майстерності юних талантів, певний престиж у музичному середовищі та статус для концертів і конкурсів. Довгий шлях подолав, тепер уже стрийський рояль, від Львівської філармонії до сцени у нашому місті. Багато людей було задіяно у його реставрації, спряла й місцева влада. Богдан Бойко вручив подяки меценатам, зокрема, голові Благодійного фонду «Добре серце» Олегу Канівцю, представнику керівника ТМ «Моршинська» Миколи Кмітя  та продюсеру і музиканту, львів’янину Володимиру Скірко.     

2015 10 17 Презентація концертного роялю«Стрий, у свій час, започаткував Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. Нестора Нижанківського на який до нашого міста приїжджають юні таланти з різних куточків України. Бо він проводиться з  метою виявлення та підтримки обдарованої молоді учнів шкіл естетичного виховання, узагальнення методики викладання гри на фортепіано, обміну досвіду роботи провідних викладачів та пропаганди творів українських композиторів. І щоразу відділ культури мав проблему де взяти інструмент, який би відповідав рівню конкурсу, - зауважив Олег Канівець. – Тепер можна привітати організаторів цього конкурсу та й інших мистецьких свят музики у Стрию з тим, що місто має свій рояль. Радий з того, що зміг долучитися до його реставрації. Завдяки таланту викладачів музичної школи, школи мистецтв підростає гідна зміна молодих музикантів, які не тільки теоретично, а й практично зможуть опановувати музичну спадщину українських та зарубіжних композиторів». 

Завершився захід виступом заслуженого артиста України, лауреата міжнародних конкурсів, лауреата премії ім. Л. Ревуцького, професора ЛНМА ім. М. Лисенка Йожефа Ерміня, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів, студентки ЛНМА ім. М. Лисенка Уляни Сельської й камерного оркестру викладачів Стрийської ДМШ ім. О. Нижанківського (кер. І. Турканик).  

2015 10 17 Презентація концертного роялю2015 10 17 Презентація концертного роялю2015 10 17 Презентація концертного роялю2015 10 17 Презентація концертного роялю

Більше фото...

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube