2015 11 05 Всеукраїнський  День працівників культуриНапередодні Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, що цьогоріч відзначали 9 листопада, у Стрийському районному Народному домі відбулись урочистості.

Справжнє свято з відзнаками, подарунками та щирими словами привітань влаштувала для своїх підлеглих очільниця районної культури Людмила Курилишин. Розпочалося воно на ноті трагічної долі України. Людмила Миколаївна з просвітницькою метою нагадала присутнім про новітніх українських героїв, які кожен на своєму фронті жертовно та свідомо боронить рідний край і гідне звання сина незалежної батьківщини. До щему у серці зворушила підбірка слайдів та розповідь про Героїв АТО, які загинули на неоголошеній війні. Основний лейтмотив епілогу до свята – маємо зберегти пам'ять, пройти шлях очищення і показати високу культуру іншим народам.

На глибоке переконання Людмили Курилишин, можливість вибору являється найвищим виявом свободи. «І ми колись з вами зробили свій вибір – робота у державній культурі, а це значить, що життя зробило нам виклик, особливо тоді коли стало зрозумілим, що автобус під назвою «радянська культура» далі не їде.

«На жаль зараз культура знову опинилася на задвірках, стала чимось другорядним, революційний дух з профільного міністерства випарувався. За 25 років незалежності Україна так і не змогла визначити свою культурну ідентичність. Основна наша проблема – рухаємося невідомо куди із заплющеними очима. Який меседж сьогодні культура несе у світ? Обмежена кількість професійних колективів має можливість брати участь у міжнародних фестивалях і пропагувати наше автентичне, українське мистецтво у Європі. А потім ми дивуємося, чому нас мають за таку собі аграрну колонію великої східної держави. Всім сьогодні зрозуміло, що ми програли інформаційну війну, але коли програємо культурний фронт то навряд чи матимемо можливість відродити нашу мову, традиції й зрештою віру. Україна повинна проводити експансивну культурну політику й кардинально змінити правила гри», - наголосила очільниця культури.

Гостями свята були голова райдержадміністрації Любомир Стадник та голова районної ради Роман Козак, які привітали працівників культури за сумлінне служіння благородній справі збереження і розвитку української культури та невтомний творчий пошук. Голова Стрийської РДА Любомир Стадник наголосив, що реформа територіальних громад ніяким чином не відіб’ється негативно на мережі культурних закладів. Любомир Павлович зазначив, що серед працівників культури Стрийщини є багато високопрофесійних працівників, які жертовно працюють, на жаль, за мізерну плату, попри це роблять дуже потрібну справу.

Від обкому профспілки працівників культури привітав Людмилу Курилишин Зеновій Сиротюк, який слушно зауважив, що побутує така думка: освіта – це розум нації, економіка – то є багатство, а культура – це краса нації. «Напевно якби не було тої краси, не було б пісні, вишивки, поезії, історії життя. І ви є носії тої культури, того багатства, ви його створюєте. Ви є ті люди, які напевно поціловані Господом Богом для того щоб продовжувати відтворювати і творити нове», - сказав він. Естафету привітань підхопила голова фермерського господарства с. Розгірче Катерина Котик, голова селищної ради смт. Дашава Тарас Греськів і сільськи голова с. Нежухів Михайло Яхван.

Відтак, керівник відділу культури Людмила Курилишин нагородила грамотами та подяками кращих працівників галузі й сільських голів, які плідно співпрацюють з відділом культури, зокрема, це Нежухівська, Йосиповицька, Ходовицька, П’ятничанська сільські та Дашавська селищна ради.

Вже не один рік поспіль Людмила Курилишин дарує своїм підлеглим концертні несподіванки за копітку працю протягом року. Приємним сюрпризом для усіх присутніх працівників культури цьогоріч був концерт запрошених артистів – гурту «Шпилясті кобзарі». Цей український колектив із шести колоритних та завзятих бандуристів - фіналісти шоу «Україна має талант». Вони виконали низку українських народних запальних пісень у сучасному аранжуванні, вірші Тараса Шевченка, покладені на музику, світові хіти. Згуртував музикантів Ярослав Джусь – бандурист, композитор, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Виступ юнаків не залишив байдужим нікого. Глядачі, які зазвичай самі виступають на аматорській сцені, підспівували й аплодували бандуристам-віртуозам, підбадьорювали вигуками «Браво!».

2015 11 05 Всеукраїнський  День працівників культури2015 11 05 Всеукраїнський  День працівників культури2015 11 05 Всеукраїнський  День працівників культури2015 11 05 Всеукраїнський  День працівників культури

Більше фото...

 

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

 

 

 

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube