2015 11 18 Вишиванки від панянок18 листопада у читальній залі Центральної бібліотеки ім. М. Шашкевича відбулася презентація книги-альбому «Вишиванки від панянок. Школа шляхетних українок». У книзі зібрані давні і сучасні моделі вишиваної ноші та орнаменти, які пролежали в скринях багато років, а сьогодні знову прикрашають одяг українців.

А також моделі виконані за проектом Ольги Савчин та її вихованок «Школи шляхетних українок». Книга побачила світ у ТОВ «Видавничий дім «УКРПОЛ». Гарно ілюстрована кольоровими світлинами вишиванок, у ролі фотомоделей – юні майстрині, а також є опис та історія узорів. Обрамлено видання віршами стрийських поетес Теодори Савчинської-Латик та Лесі Павлів.

До цього дня упорядник та ідейний натхненник видання, майстер народного мистецтва України, член Національної спілки майстрів України, керівник секції вишивальниць при літературно-мистецькому об'єднанні «Хвилі Стрия», вчитель трудового навчання вищої категорії, вчитель-методист гімназії ім. Митрополита Андрея Шептицького Ольга Савчин йшла не один рік. Тому, мабуть, винагородою за титанічну працю пані Ольги та її підопічних була рекордна кількість присутніх на прем’єрі книги.

Слово мали: духівника «Школи шляхетних українок» о. Степана Кузишина; досвідчений бібіліотекар Надія Черепанин; заступник директора з наукової роботи Стрийського краєзнавчого музею «Верховина», голова ГО «Союзу українок» м. Стрия Зеновія Ханас; заслужений майстер народної творчості України, доцент ДДПУ ім. І. Франка, фахівець з народної вишивки Надія Кузан; автор статі «Народний бойківський одяг - джерело творчих пошуків», яка увійшла до книги, директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина» Галина Верес; заступник міського голови Роман Волинець.

Ліричної ноти презентації надали пісні «Журавлина доля» й «Україна» у виконанні Соломії Ревінковської, композиція «Чорнобривці» у виконанні Марічки Савчин та Соломії Стельмах (концертмейстер Наталія Турканик). Вінок із віршів Теодори Савчинської-Латик та Лесі Павлів прочитали вихованки «Школи шляхетних українок».

Мала слово й винуватиця презентації – Ольга Савчин. Вона зазначила, що її головна мета – це вивчити культурну спадщину українського народу, зокрема вишивану ношу, примножити її та передати наступним поколінням. Саму ідею видавництва такого альбому майстриня та педагог виношувала давно. Надихнула її на це виставка дрогобицької мисткині, заслуженої майстрині народної творчості, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцента – Мирослави Кот, яка свого часу була фундатором і першою завідувачкою кафедри методики та історії народних художніх промислів в Дрогобицькому педагогічному університеті, випускники якої захищають дисертації та продовжують викладати народне мистецтво.

За задумом Ольга Савчин до кгини «Вишиванки від панянок» увійшли оригінальні і не заштамповані орнаменти, не скопійовані з Інтернету, не перероблені з сучасних узорів. Дівчата провели пошукову роботу, віднайшли у селах в бабусиних чи прабабусиних скринях давні сорочки, які отримали нове життя.

2015 11 18 Вишиванки від панянок2015 11 18 Вишиванки від панянок2015 11 18 Вишиванки від панянок2015 11 18 Вишиванки від панянок

Більше фото...

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

 

 

 

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube