1На прикладі Естонії, країни, яка змогла звільнитися від радянського гніту, ми бачимо, що наявність потужної добровольчої організації є серйозним стримуючим фактором для можливого агресора. Про це зазначив народний депутат України VII скликання, голова благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець.

Нагадаємо, що на днях на запрошення БФ «Добре серце» до Стрия завітав Калев Нуар, старійшина Кайтселійту, естонського Союзу оборони.

estoniaЗа словами Нуара, Кайтселійт – це єдина громадська організація Естонії, діяльність якої регулюється спеціальним законом. «У 1990 році, коли Естонія визволилась з-під радянської окупації, групою патріотів був відроджений Кайтселійт (заснований ще у 1918 році). Спершу ми просто скинулися грошима, зброя була своя або купована. Єдиної форми не було, наші добровольці відрізнялись пов’язками на руках. Мотивація була простою: ми почали відчувати себе естонцями, які готові боронити свою незалежність зі зброєю в руках. Сьогодні Кайтселійт налічує близько 27 тисяч членів. Естонці чітко усвідомлюють загрозу, яку несе для їх державності сусідня Росія, і реагують на неї адекватно. Так, з 2014 до кінця 2015 року кількість членів Кайтселійту зросла на дві тисячі чоловік. Це стало реакцією на агресію Росії проти України», - наголошує Нуар.

На презентації Кайтселійту в Народному домі в Стрию були присутні журналісти, громадські активіти, члени наглядової ради БФ «Добре серце», волотери, АТОвці, зокрема, Степан Вега від ГО «Майдан Стрийщини», Ростислав Тищенко від ГФОГП «Стрийська дружина 3-ї сотні Самооборони Майдану», Юрій Драпалюк, голова Асоціації учасників АТО.

Голова БФ «Добре серце» переконаний, що Україні варто використати позитивний досвід Естонії у побудові системи територіальної оборони. «Шляхом створення системи територіальної оборони пішли Швейцарія, Норвегія, Ізраїль. Але для нас особливо цінним має бути якраз досвід Естонії, країни, яка звільнилась від радянського гніту. Наявність у країні потужної добровольчої організації є серйозним стримуючим фактором для можливого агресора. Адже така організація – це велика проблема для потенційного окупанта. В наших сьогоднішніх реаліях, коли Росія анексувала Крим, а на Сході країни воюють російські військові, це просто необхідно», – переконаний Канівець.

 

 

 

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube