pestetsydyЗаступник голови Політради Української партії Олег Канівець допоміг громаді села Гніздичева, що на Львівщині, отримати кошти на утилізацію  пестицидів.

Протягом останніх п’ятнадцяти років пестициди звозилися на склади колишнього ВАТ «Сільгоспхімії» з прилеглих територій, за цей час їх накопилося 71,5 тон. В селі виникла екологічно небезпечна ситуація, через таку велику кількість зібраних в одному місці неутилізованих шкідливих речовин.

Під час зустрічі з Олегом Канівцем жителі Гніздичева розповіли про місцеву проблему і, що їхні звернення до представників влади усіх рівнів нічого не дали, та попрохали допомоги.

Після розмови із селянами я провів власне розслідування та з’ясував коло людей, які безпосередньо відповідають за утилізацію отрутохімікатів, - розповів Олег Канівець. – Мінекології пішло назустріч та виділили 9 млн 46 тис. грн. на утилізацію пестицидів.

За його словами уже складено графік вивезення екологічно небезпечних отрутохімікатів, в якому Жидачівщина – на першому місці по черговості, Стрийщина – на другому. За районами закріплені підрозділи Міністерства надзвичайних ситуацій, які будуть безпосередньо займатись вивезенням.

Мешканці села сподіваються, що кінця літа 2011 року склади на станції Гніздичів та на Стрийщині будуть очищені від небезпечних речовин.

Довідка:На території Львівської області нагромадилось 781,035 т заборонених і непридатних для використання пестицидів. Отрутохімікати зберігаються не належним чином, створюючи загрозу забруднення ґрунту та повітря. Шкода, яка завдається пестицидами живій природі, не піддається точній оцінці — але впевнено можна сказати, що вона колосальна. Ця проблема безпосередньо стосується мешканців Стрийщини і Жидачівщини. І якщо на Стрийщині небезпечних відходів менше і ситуація з їх зберіганням не є критичною, то ситуація в Жидачівському районі є найгіршою в області.

Ще матеріали на цю тему... 

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube