1_222 серпня у конференц-залі Львівського історичного музею, відбулася презентація довідника «Битви української середньовічної та ранньомодерної історії», який уклав стриянин, історик за фахом Віктор Мандзяк. Книга вийшла за сприяння Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце» та Благодійного фонду «Україна-Русь».

 Вступне слово мав президент Благодійного фонду «Україна-Русь» Ростислав Новоженець, який наголосив, що це перше видання, яке узагальнює та систематизує інформацію про воєнні події (битви, сутички, облоги), що відбувалися на території української держави та за участі українського етносу в добу Середньовіччя та Нового часу тобто від 527 р. (битва антів з візантійцями на Нижньому Дунаї) до 1646 р.( участь українських козаків у Тридцятилітній війні на боці Франції). 

Як розповів автор, робота над довідником тривала з 1995 по 2011 роки. Пророблена титанічна праця, яка стане у нагоді перш за все учням, студентам, викладачам, науковцям, віськовослужбовцям, а також усім, хто цікавиться воєнною історією України. Та не за горами й продовження довідника, адже історичні дослідження Віктор Мандзяк не припиняє.

У своєму виступі під час презентації книги голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець зазначив: «Напревеликий жаль війни займали в українській історії важливе місце, адже часто доля наших земель вирішувалась в результаті низки збройних протистоянь. Пан Віктор зумів систематизувати територіальні межі воєнних конфліктів на місцях розселення антів, русів, українських козаків. Видання містить 833 гасла, на його сторінках згадується 1737 постатей, як відомих, так і невідомих широкому загалові. Віктор Мандзяк проілюстрував, що українська історія є частиною загальноєвропейського історичного процесу».

Найближчим часом автор довідника «Битви української середньовічної та ранньомодерної історії» проведе презентацію довідника й у м. Стрию.

Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

Більше фото...

 

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube