1_24 вересня у селі Жирова, що на Жидачівщині відзначали 600-річчя села. Розпочалося дійство освяченням відремонтованої початкової школи. Також священики відслужили панахиду за усіх будівничих та меценатів і жертводавців, які протягом історії села допомагали у його розбудові. Відтак, було урочисто піднято прапор та постріл з козацької гармати Жидачівського коша ім. Виговського сповістив про офіційне відкриття свята

Вітальне слово до громади виголосив сільський голова Микола Нагірняк, який зазначив, що тільки усвідомлення того, що твоя праця потрібна і ціниться громадою призведе до добробуту та самореалізації кожного українця. Бо громада - велика сила. Вчитель історії Михайло Лотут розповів про перші письмові згадки, цікаві маловідомі факти про Жирову, закінчивши промову приказкою: «село створив Бог, а місто люди». В урочистостях взяли участь:   голова Жидачівської РДА Сергій Коваль, голова Районної ради Ігор Кос, голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець, депутати різніх рівнів. 

1_21Очільники Жидачівщини нагородили громаду села Жирова грамотою, а голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець подарува газонокосарку. «Для мене велика честь сьогодні брати участь у святкуванні 600-річчя вашого села, адже – це знакова подія не тільки для мешканців Жирови, а й для усього Жидачівського району, оскільки ваш населений пункт є одним з найбільших у районі й через нього проходять важливі автошляхи Львівщини. Дуже приємно бачити на святі людей старшого покоління, середнього віку та багато молоді. Це означає, що ваше село є згуртованим, цілісним громадським колективом. Україна починається з кожного з нас, з сімї, родини, громади, села. Україна утверджується справами кожного з нас: справами родинними і громадськими. Ми багато говоримо в наш час про патріотизм, але не завжди наголошуємо, що істинний патріотизм не там де виголошуються гасла, а патріотизм в першу чергу вимірюється добрими і корисними справами для рідної землі. Наш Благодійний фонд відкритий до співпраці», - сказав у своєму виступі Олег Канівець.    

1_17Силами учасників художньої самодіяльності Жирови та запрошених аматорів сцени з інших сіл відбувся чудовий концерт. Завершилося свято частуванням справжнього козацького куліша, який готували неподалік основного дійства: сотник Жидачівського коша ім. Виговського Ярослав Дубик разом з побратимами.

Історична довідка:

Назва села походить від слова «жир», яке в давнину означало урожай букового та дубового насіння. В господарських інвентарях сіл Жидачівщини зазначено про випасання свиней у лісах, «коли жир зродить». Про те, що місцевість була багата на дубові ліси, свідчить давня назва частини села — Дубрівка.

Перша писемна згадка про Жирову датується 1411 роком. Але зрозуміло, що село виникло значно раніше. На таку думку наштовхують зафіксовані у селі ще у 19 столітті топоніми: Могилки, Дубрівка, поле Погиблиці, луки Бжухів, Ганіслав, Підколісє, Чорна гора, Загребеля.

Близько 1723 року в селі була збудована дерев'яна церква св. Михайла з матеріалу розібраної церкви з села Острова. 1908 року була збудована нова дерев'яна церква св. Йосафата.

У 1803 році на панському грунті уже стояла збудована школа. Але вона давала низький рівень знань. Про це свідчить земельна метрика 1819 року, під якою жоден селянин разом з війтом не могли поставити підписи.У 1874 році школа отримала статус державної філіальної. Матірною вважалася школа в Ходорові. Зараз школа знаходиться у колишньому панському будинку. У ній здобувають повну середню освіту 109 учнів.

На території Жирівської сільської ради розташована найбільша в Європі електрична підстанція «Західнаукраїнська».

1_7 1_18 1_15 1_10 1_23

Більше фото...

                                                               Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube