1_1311 вересня, у с. Фалиш Стрийського району відбулося освячення меморіальної дошки встановленої на честь видатної актриси Іванни Біберович. Приурочена ця подія до 150-ти річчя з дня народження примадонни галицьких театрів. Ініціатор встановлення – журналіст, публіцист Роман Пастух. Виготовлено памятний знак за фінансового сприяння Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце».

Меморіальну дошку встановлено на будинку в якому народилася у 1861 році Іванна Біберович з дому — Королевич в родині художника Антона Королевича. Чин освячення провели: о. Мирон Гринишин, о. Богдан Манишин, о. Василь Кривецький. На перфоменсі були присутні: родина священика Фалишської церкви о. Василя Сеніва, які проживають у цьому будинку, голова Стрийської районної ради Роман Козак, голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець, мешканці села Фалиш, автор ідеї – Роман Пастух.

Пан Роман зокрема зазначив, що вже готова до друку книжка «100 видатних українців», де він дослідив і описав життя непересічних постатей, які залишили вагомий слід у різних сферах життя. «Встановлення меморіальної дошки Іванні Біберович – це перша ластівка відродження забутих імен наших славних земляків», - наголосив Роман Пастух.

Голова Стрийської районної ради Роман Козак виступаючи зазначив, що Стрийщина - край високої культури і духовності, який за всю історію нагромадив велику і багату скарбницю народних традицій та мистецьких здобутків. Такою перлиною була й наша землячка Іванна Біберович.

 

Довідка

Іванна Біберович народилась в родині художника Антона Королевича 30 грудня 1861 р. в с. Фалиш Стрийського району Львівської області . У 1866 у «Наталці Полтавці» Івана Котляревського вперше виступила на сцені під іменем І. Ляновської (цей псевдонім мала до 1879). У 1876-1892 -- провідна актриса у театрі «Руської бесіди», створила неповторні образи в українському класичному репертуарі. Одружившись з Іваном Біберовичем, виїхала до Коломиї, де проживала до смерті, лише зрідка виступаючи на сцені. Померла 7 вересня 1937 р. Похована в Коломиї. Цьогоріч з нагоди 150-річчя з дня її народження   у Коломиї засновано спеціальну премію імені Іванни Біберович, яка буде вручатися, як відзнака за кращу акторську роботу.

1_3 1_6 1_8 1_11

 Більше фото...

                                           Прес-служба Благодійного фонду «Добре серце»

Сайт Олега Канівця

 

f

 

youtube